Deichmann Karriere
Grupul de firme DEICHMANN este prezent cu 3989 de magazine în peste 25 țări europene și Statele Unite, fiind cel mai mare comerciant de încălțăminte din Europa. DEICHMANN este prezent si în Romania din 2007, cand am deschis primele filiale. Astazi avem peste 117 magazine, si planuri de crestere, atat pe piața locala cat si internaionala. Expansiunea noastră continuă iar dvs. puteți face parte din povestea noastră de succes!

Logistics Assistant

CT Park București West I, RO-087150 Joița, Giurgiu full time imediat

Responsabilități:

Creează și menține un canal de comunicare între Magazinele Deichmann – Departamentul de Logistică – Operatorul Logistic;Soluționează sesizările și solicitările sosite din partea magazinelor prin intermediul platformei Help Desk;Gestionează documentele de transport pentru intrările de marfă;Asigură trasabilitatea documentelor în cadrul Departamentului de Logistică – scanare, îndosariere, arhivare;Gestionează trasabilitatea documentelor de ridicare a deșeurilor din ambalaje;Verifică activ rapoartele privind intrările și ieșirile de marfă;Completează informațiile lipsă din sistem (greutate, dimensiuni etc.);Completează informațiile necesare emiterii codurilor UIT în cadrul platformei E-transport;Asigură și controlează procedurile administrative și operative ce țin de fluxul logistic;Planifică, coordonează, controlează și efectuează procesele de logistică: control recepție și plasare marfă în depozit, prelucrare marfă (etichetare), ieșire marfă (vrac și NT);Pregătește declarațiile de mediu;Verifică facturile de marfa și servicii logistice;Oferă sprijin, coordonează și conlucrează cu firmele partenere de logistică/vamă;Prelucrează informațiile și datele din sistemul intern Deichmann WWS;Susține activitatea departamentelor conexe în legătură cu probleme de logistică (Audit intern, Clarificări, Financiar, etc.);Evaluează situațiile și rezolva problemele apărute (cereri, probleme, situații, în colaborare cu departamentele IT, Audit Intern, dar și alte departamente atât din Romania cât și Germania: IT, Audit Intern, Achiziții, Vânzări);

Cerințe:

Studii superioare;Cunoștințe foarte bune de limbă engleza și/sau germană (germana prezintă un avantaj);Persoană energică, organizată, etică, pozitivă;Rezistență la sarcini repetitive și abilitatea de a lucra sub presiune;Flexibilitate, seriozitate și spirit de echipă;Dedicație și seriozitate, orientare spre rezultate;Cunoștințe MS Office;De preferat experiența într-o poziție similară minim 2-3 ani;

Cod anunț:

RO-G1-2022-029125