Deichmann Karriere
Pentru completarea echipei departamentului Administrare Personal din sediul central București (Victoria Park, Sos București- Ploiești, nr 73-81, sector 1) căutăm: Referent Resurse Umane

Referent Resurse Umane

Deichmann, Victoria Park, Sos. Bucuresti - Ploiesti nr. 73-81, Cladirea 2, Etaj 4, Sector 1, Bucuresti, 013685 full time imediat

Responsabilități:

întocmirea și administrarea dosarelor de angajare, contractelor de muncă, actelor adiționale și a documentelor specifice Departamentului de Resurse Umaneîntocmirea și gestionarea documentelor privind încetarea/suspendarea contractelor individuale de muncă ale angajaților societățiiActualizarea și gestionarea bazei de date a angajațilorProcesarea, verificarea și întreținerea documentației referitoare la personalGestionarea întregii corespondențe destinată Departamentului Resurse Umane (Administrare personal și salarizare)Gestionarea tuturor documentelor de personal în aplicațiile și programele folosite de Departament: scanarea, arhivarea electronică și fizicăÎntocmirea și evidența diverselor adeverințe solicitate de angajații societății/instituții bancare/de stat, etc.Înregistrarea și transmiterea informațiilor în REVISALEvidența absențelor: concediilor de odihnă, concediilor fără plată, concediilor medicale, etc.Întocmirea situațiilor/rapoartelor specifice domeniuluiOferirea și acordarea de suport și consultanță de specialitate în domeniul resurselor umaneMonitorizarea și verificarea respectarii normelor privind protecția și securitatea muncii și PSI din cadrul societății, conform legislației în vigoareÎntocmirea documentației privind protecția maternității la locul de muncă

Cerințe:

Studii superioareExperiența de cel puțin 1-2 ani pe un post similarCunoștințe de legislația munciiExperiența și cunoștințele de salarizare reprezintă un avantajCunoștințe avansate operare PC (MS Office, în special Excel)Cunoașterea aplicației RevisalCunoașterea programului SAP HR reprezintă un avantajBună capacitate de organizare și stabilire a prioritățilorAtitudine pozitivă, fire comunicativă și pro activăCapacitatea de a lucra eficient în echipăCapacitatea de a lucra cu termene limităCunoașterea limbii engleze cel puțin la nivel mediu: scris și vorbitCunoașterea limbii germane prezintă un avantaj considerabil

Ofertă:

Pachet salarial atractivBeneficii suplimentare precum: bonuri de masa, abonament medical, evenimente de echipă, etc.Oportunități de dezvoltate personală și profesionalăUn loc de muncă stabil și sigur într-o companie internațională de succesMediu de lucru dinamic și prietenos

Te regăsești în descrierea noastră și vrei să devii parte a familiei Deichmann? Atunci aplica acum!

Ne bucurăm să te cunoaștem!

Cod anunț:

RO-G1-2023-029959